Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Çamaşır Makinesi Su Akıtıyor

Çamaşır makinelerinin en çok karşılaşılan problemlerinden biri de su akıtma arızasıdır. Profilo çamaşır makineniz yıkama esnasında veya sıkma programında su kaçırıyor ise makinenin kazan ile kazan kapağı arasında kalan körük lastiğinde kaçırmalar olabilir. Bunun nedeni ise körük lastiğinde olan yırtılmalar ve deforme olmuş noktalardır. En ufak bir yırtık veya delik bile su sızdırmasını sağlayacaktır. Burada kullanıcı olarak dikkat edilmesi gereken durumlar mevcuttur.

Profilo çamaşır makinesi su akıtıyor

Makinemizi çalıştırmadan önce içerisine çamaşırlardan başka herhangi bir şeyin girmediğinden emin olunuz. Pantolon ceplerinde bulunan bozuk para, çakmak gibi ürünler yırtılmalara sebep olabilir. Bunun dışında içeriye giren iğne ve anahtarlarda sorun yaratabilecek eşyalardır. Körük lastiğinin yırtıldığından emin olmak için kapağı açınız ve elinizi lastiğin üzerine koyarak incelemeye başlayınız. Her noktasına iyice baktıktan sonra sağlam olduğuna kanaat getirirseniz ikincil gerçekleşebilecek soruna bakınız.

Profilo çamaşır makinesi altından su akıtıyor

Profilo çamaşır makinesi alttan su kaçırıyor

İkinci ihtimalde makine su almaya başladığı anda akıtmaya da başlaması gerekir. Böylesi durumlarda makineye su aktarımı sağlayan musluğun kontrol edilmesi gerekiyor. Tam anlamıyla sıkıca bağlanmamış olan musluk ağzından sızıntı yaparak akma gerçekleştirecektir. Aynı anda makineye giren kafanın da kontrol edilmesi gerekiyor. Tabii hortumun delik olmaması da gerekiyor.

Son ihtimalde ise Profilo çamaşır makinesinin filtre kapaklarında sıkıntı olmasıdır. Cihazın altında ki kapağı kaldırarak burada bulunan filtre kapağını kontrol ediniz. Kırılmış kapaklar sızıntı yaparak sizi zor durumlarda bırakabilir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA