Profilo Buzdolabı Motoru Çalışmıyor

Buzdolapları günümüz şartlarında ev gereçleri arasında 24 saat çalışması zorunlu tek alettir. Devamlı ve uzun süreli çalışmalar sonucunda arızalar da meydana gelebilmektedir. Bu yazımızda Profilo buzdolabı motorunun neden çalışmadığını inceleyeceğiz.

Profilo Buzdolabı Motoru Çalışmıyor

Profilo buzdolabı çalışmıyor

Buzdolabının elektrik kesintisi gibi durumlardan sonra gittiyse ve tekrar elektrik verilip çalışması sağlanamıyorsa yüksek ihtimalle motorun ilk dönüşünü sağlayan starter parçası arızalanmıştır. Bu arıza motorun hiç titreme ve ses yapmadığı zamanlarda belirlenir. Bazı durumlarda kısa devre yapmışta olabilir. Yine uzun süreli elektrik kesintilerinde yaşanabilecek bir diğer arıza ise motorun pompalama işlevini yerine getirmemesidir. Bu durumda motor kendini kilitleyerek çalışmayı reddeder. Enerji kesintisinden sonra dolap kapakları kapalı ise dolaşım içerisinde ki soğuk hava olduğu yerde kalır ve borular içerisinde donma yapar. Bu donmadan ötürü dolaşım sağlanamaz. Kapakları açarak çözülmeyi bekleyiniz ve yeterli zaman geçtikten sonra fişe takıp tekrar çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Bu anlattığımız yollar ile sorun çözülmüyorsa Profilo servis şartlı hale gelecektir. Motor arızaları teknik elemanların ışığında çok daha kolay çözülecektir.

Profilo buzdolabı motoru çalışmıyor

Bazı durumlarda motor çalışır ama soğutma yapmaz. Bir kaç örnekle bu duruma da değinmek gerekiyor. Eğer cihazınızı yeni taşıdıysanız ve taşıma sırasında Profilo buzdolabının arkasında bulunan bakır tellere zarar verdiyseniz soğutma işlemi sekteye uğrayacaktır. Buzdolabı kondanserinin içerisine toz ve bilumum yabancı madde girmesi sonucunda arıza vermiş olması ihtimal dahilindedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Profilo buzdolabı motoru neden çalışmıyor?

Bu sorunun birçok sebebi olabilir. Bu sorunun temel nedeni, bir elektrik kesintisi olması veya fişin çıkarılması gibi elektrikle ilgili bir sorun olabilir. Motorun arızalanması da mümkündür. Bu gibi durumlarda, bir teknisyen çağırmak ve buzdolabının tamir edilmesi gerekebilir.

Profilo buzdolabımın motoru neden çok gürültülü çalışıyor?

Bu sorunun nedeni, buzdolabının motorunun aşırı çalışması veya bir parçanın arızalanması olabilir. Bu durumda, buzdolabının motorunu çalıştıran parçaların kontrol edilmesi ve gerekirse onarılması gerekebilir. Buzdolabının düzenli bakımı, motorun daha sessiz çalışmasına yardımcı olabilir.

Profilo buzdolabımın motoru çok sıcak mı oluyor?

Bu sorun, motorun aşırı ısınması nedeniyle olabilir. Bu durumda, motorun hava akışını engelleyen bir şeyler olabilir veya motorun soğutma sistemleri çalışmayabilir. Bu gibi durumlarda, bir teknisyen çağırmak ve motorun onarılması gerekebilir.

Profilo buzdolabımın motoru çok yavaş çalışıyor, sorun ne olabilir?

Bu sorunun nedeni, motorun aşırı yorgunluğu, bir parçanın arızalanması veya enerji tasarrufu modunda çalışması olabilir. Bu sorunu çözmek için, buzdolabının motoru kontrol edilmeli ve gerekirse onarılmalıdır. Motorun enerji tasarrufu modunda çalışması, buzdolabının enerji tüketimini azaltmak için normal bir durumdur.

Profilo buzdolabımın motoru arızalandıktan sonra değiştirilebilir mi?

Evet, bir teknisyen tarafından Profilo buzdolabının motoru değiştirilebilir. Ancak, buzdolabının motoru arızalandığında öncelikle sorunun nedeni belirlenmeli ve gerekli tamirler yapılmalıdır. Buzdolabının motorunun değiştirilmesi, motorun modeline ve üreticisine bağlı olarak farklılık gösterir ve bazen buzdolabının tamamen değiştirilmesi gerekebilir.

SERVİSİ ARA
Electrolux Servis İstanbul Altus Servis Baymak-servis.org Onarimmerkezleri.com Supurgeservisleri.com Kombicozum.com Arizacozum.com Buderus Kombi Servis 4445545.com Profilo Servis