Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Buzdolabı Motoru Çalışmıyor

Buzdolapları günümüz şartlarında ev gereçleri arasında 24 saat çalışması zorunlu tek alettir. Devamlı ve uzun süreli çalışmalar sonucunda arızalar da meydana gelebilmektedir. Bu yazımızda Profilo buzdolabı motorunun neden çalışmadığını inceleyeceğiz.

Profilo Buzdolabı Motoru Çalışmıyor

Profilo buzdolabı çalışmıyor

Buzdolabının elektrik kesintisi gibi durumlardan sonra gittiyse ve tekrar elektrik verilip çalışması sağlanamıyorsa yüksek ihtimalle motorun ilk dönüşünü sağlayan starter parçası arızalanmıştır. Bu arıza motorun hiç titreme ve ses yapmadığı zamanlarda belirlenir. Bazı durumlarda kısa devre yapmışta olabilir. Yine uzun süreli elektrik kesintilerinde yaşanabilecek bir diğer arıza ise motorun pompalama işlevini yerine getirmemesidir. Bu durumda motor kendini kilitleyerek çalışmayı reddeder. Enerji kesintisinden sonra dolap kapakları kapalı ise dolaşım içerisinde ki soğuk hava olduğu yerde kalır ve borular içerisinde donma yapar. Bu donmadan ötürü dolaşım sağlanamaz. Kapakları açarak çözülmeyi bekleyiniz ve yeterli zaman geçtikten sonra fişe takıp tekrar çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Bu anlattığımız yollar ile sorun çözülmüyorsa Profilo servis şartlı hale gelecektir. Motor arızaları teknik elemanların ışığında çok daha kolay çözülecektir.

Profilo buzdolabı motoru çalışmıyor

Bazı durumlarda motor çalışır ama soğutma yapmaz. Bir kaç örnekle bu duruma da değinmek gerekiyor. Eğer cihazınızı yeni taşıdıysanız ve taşıma sırasında Profilo buzdolabının arkasında bulunan bakır tellere zarar verdiyseniz soğutma işlemi sekteye uğrayacaktır. Buzdolabı kondanserinin içerisine toz ve bilumum yabancı madde girmesi sonucunda arıza vermiş olması ihtimal dahilindedir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA