Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Güzel Yıkamıyor

Bulaşıkları elde yıkamanın üzerinden uzun bir vakit geçti. Önceleri elde yıkanan bulaşıklar kuruması için bulaşıklığa dizildiğinde fazla gelen bulaşıkları özenle üst üste dizerek mükemmel bir dengeye sahip olması sağlanırdı. Böylelikle küçük bir alanda çok sayıda temizlenmiş ev gereçleri bulunurdu. Şimdi ise Profilo bulaşık makinesi kullanılan evlerde bu sistemin başkalaşmış halleri kullanılıyor.

Profilo bulaşık makinesi iyi yıkamıyor

Eğer bulaşık makinenizin iyi yıkmadığını düşünüyorsanız ilk sorunu kendinizde aramalısınız. Cihazın içerisine baştan savma doldurulan bardak çanaklar tam anlamıyla su geçirmediği için püskürtücüden çıkan su tam anlamıyla onlara nüfuz edemiyor. Makinanın içerisine dizilimi iyi yapmak gerekiyor. Dar alanda ne kadar düzgün dizilir ise o kadar verimli yıkanacaktır.

Profilo bulaşık makinenizin kapağını açtıktan sonra üst sepete bardak tabak koyduktan sonra alt tarafta bulunan pervaneyi bir iki tur çevirerek rahat bir şekilde dönüş yapıp yapmadığını test ediniz. Düzgün şekilde çalışan pervaneler iyi su püskürtmüyorsa farklı bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Püskürtücünün deliklerinin kirden dolayı tıkanmış olması muhtemeldir. Haftada bir bu deliklerin temizlenmesi makinenizin düzgün çalışmasını sağlayacaktır.

Düzgün temizlik yapılmamasının bir diğer nedeni de kullandığınız deterjanlardır. Kaliteli ve çabuk çözünen deterjanlar yıkama yapılırken daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Bazen de kullanılan parlatıcılar iyi iş göremediği için temiz hissini alamamaktasınız. Cihazın içerisine konulan tuzun da dengesinin doğru olması önemli bir detaydır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA