Profilo Bulaşık Makinesi Su Lambası Yanıyor

Ev gereçlerinin arasında hayatı kolaylaştıran ürünler arasında başı çeken bulaşık makinelerinde zamanla çeşitli arızalar oluşabilmektedir. Profilo bulaşık makinelerinde de en çok rastlanan arızalardan biri de su lambasının yanmasıdır. Bazı modellerde bu işaret musluk işareti olarak da görülür.

Profilo bulaşık makinesi su almıyor

Bu işaret çoğu zaman cihazımızın içerisine su girmediği zaman yanar. Makinenin içerisine eterli su girmediği için yıkama işlemini başlatmamaktadır. Bu durumda da ışığını yakarak bu durumun düzeltilmesini talep edecektir. Musluk ışığının yanması ile karşılaşıldığında yapılması gereken ilk şey şebeke suyunu cihaza aktaran musluğun açık olup olmadığını kontrol etmektir. Kapalı ise saat yönünün tersine doğru çevirerek açmanız sorunun çözümü için yeterli olacaktır. Su yine gelmiyor ise diğer muslukları da kontrol edip su kesintisi olup olmadığına bakılmalıdır.

Bulaşık makinesi musluk işareti

İkincil sebep ise cihazınızın su akış anahtarında ki arızadan dolayıdır. Anahtarda ki sorundan ötürü Profilo bulaşık makinesinin içerisine su girmeyecek dolayısıyla da arıza ışığı yanacaktır. Bulaşık makinesinin içinde ventil vardır ve bu zaman içerisinde azalmaktadır. Bu parçaların değişiminin yapılması için teknik servislerden yardım almanız gereklidir. Su ışığının yanmasında ki son etken ise gider borularında ki tıkanıklıklardır. Nasıl cihazınız su almadığında arıza veriyor ise içeride bulunan pis suyu çıkartamadığında da sorun oluşturacaktır. Gider borularını ve makinenizin filtrelerinin bakımlarını yapmanız gerekebilir. Bütün sistemin dolaşıma açık olması gereklidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Profilo Bulaşık Makinesi Su Lambası Yanıyor ne anlama gelir?

Bu hata kodu, bulaşık makinesindeki su seviyesi sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Su seviyesi sensörü, bulaşık makinesinin içindeki su seviyesini kontrol eder ve eğer bir sorun olursa, su lambası yanar.

Profilo Bulaşık Makinesi Su Lambası Yanıyor hatası nasıl giderilir?

Bu hatanın sebepleri arasında, su seviyesi sensöründe oluşan bir arıza, filtrelerdeki tıkanıklık veya bulaşık makinesinin alt kısmındaki su giderinin tıkanması yer alabilir. Bu sorunları gidermek için, öncelikle filtreleri temizlemek veya su giderini kontrol etmek gerekebilir. Eğer sorun bu şekilde çözülmezse, bir teknik servis çağırmak gerekir.

Su Lambası Yanıyor hatası ile bulaşık makinesi çalıştırılabilir mi?

Bu hatanın sebepleri arasında su seviyesi sensöründe oluşan bir arıza da yer aldığı için, bulaşık makinesinin su seviyesinin kontrol edilememesi nedeniyle makinenin çalıştırılması tavsiye edilmez. Makine su seviyesi algılaması yapamazsa, bulaşıkları yıkamak için gerekli olan su miktarını doğru bir şekilde ayarlayamaz ve makinenin hasar görmesine neden olabilir.

Profilo Bulaşık Makinesi Su Lambası Yanıyor hatası neden oluşur?

Bu hatanın nedenleri arasında su seviyesi sensöründe oluşan bir arıza, filtrelerdeki tıkanıklık veya bulaşık makinesinin alt kısmındaki su giderinin tıkanması yer alabilir. Su seviyesi sensöründeki arıza genellikle, suyun yeterli miktarda alınmadığını veya suyun makinenin içinde gerektiği gibi dolaşmadığını gösterir.

Su Lambası Yanıyor hatası için teknik destek almak gerekiyor mu?

Bu hatanın nedenleri arasında, bazı sorunlar (filtrelerdeki tıkanıklık gibi) kullanıcı tarafından çözülebilir. Ancak, su seviyesi sensöründeki bir arıza veya bulaşık makinesinin alt kısmındaki su giderinin tıkanması gibi ciddi sorunlar için bir teknik destek almak en iyi çözüm olacaktır. Teknik servis, hatanın nedenini bulabilir ve sorunu çözebilir.

Yorumlar kapalı.

SERVİSİ ARA
Electrolux Servis İstanbul Baymak-servis.org Onarimmerkezleri.com Supurgeservisleri.com Kombicozum.com Arizacozum.com Buderus Kombi Servis 4445545.com