Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Su Lambası Yanıyor

Ev gereçlerinin arasında hayatı kolaylaştıran ürünler arasında başı çeken bulaşık makinelerinde zamanla çeşitli arızalar oluşabilmektedir. Profilo bulaşık makinelerinde de en çok rastlanan arızalardan biri de su lambasının yanmasıdır. Bazı modellerde bu işaret musluk işareti olarak da görülür.

Profilo bulaşık makinesi su almıyor

Bu işaret çoğu zaman cihazımızın içerisine su girmediği zaman yanar. Makinenin içerisine eterli su girmediği için yıkama işlemini başlatmamaktadır. Bu durumda da ışığını yakarak bu durumun düzeltilmesini talep edecektir. Musluk ışığının yanması ile karşılaşıldığında yapılması gereken ilk şey şebeke suyunu cihaza aktaran musluğun açık olup olmadığını kontrol etmektir. Kapalı ise saat yönünün tersine doğru çevirerek açmanız sorunun çözümü için yeterli olacaktır. Su yine gelmiyor ise diğer muslukları da kontrol edip su kesintisi olup olmadığına bakılmalıdır.

Bulaşık makinesi musluk işareti

İkincil sebep ise cihazınızın su akış anahtarında ki arızadan dolayıdır. Anahtarda ki sorundan ötürü Profilo bulaşık makinesinin içerisine su girmeyecek dolayısıyla da arıza ışığı yanacaktır. Bulaşık makinesinin içinde ventil vardır ve bu zaman içerisinde azalmaktadır. Bu parçaların değişiminin yapılması için teknik servislerden yardım almanız gereklidir. Su ışığının yanmasında ki son etken ise gider borularında ki tıkanıklıklardır. Nasıl cihazınız su almadığında arıza veriyor ise içeride bulunan pis suyu çıkartamadığında da sorun oluşturacaktır. Gider borularını ve makinenizin filtrelerinin bakımlarını yapmanız gerekebilir. Bütün sistemin dolaşıma açık olması gereklidir.

Yorum

  • Reply
    Makbule

    Profilo bulaşık makinemde musluk işareti sönmeden kalıyor makinede çalışmadan ışıgıda yanıp öyle kalıyor ses çıkarıyor makinede kapanmıyor ne yapmalıyım arıza servisi cağırmadan evde çöze bilirmiyim

Görüşünüzü Paylaşın

Call Now ButtonSERVİSİ ARA