Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Çamaşır Makinesi Sıkmaya Geçmiyor

Profilo çamaşır makineleri sıkma programına geçmiyor ise bunun birçok nedeni olabilir. İlk bakacağımız şey yıkamadan sonra makinenin içinde bulunan pis suyun dışarı atılıp atılmamasıdır. Makine içinde bulunan bu su cihazın sıkma programına geçmesini engellemektedir. İçeri az su bulunması bunu değiştirmez. Tamamen boş olana kadar suyun dışarı atılması gereklidir. Bu suyun dışarı atılmaması da ayrı bir sorun oluşturmaktadır.

Profilo Çamaşır Makinesi Sıkmaya Geçmiyor

Kirli su dışarıya bir pompa yardımı ile atılmaktadır. Bu pompa motorlu bir yapı olduğu için yanmış veya bozulmuş olabilir. Yanan ve bozulan motorlar suyu asla dışarıya atmayacaktır. Haznede bulunan suyun yarısını atıyor kalanını çıkartamıyorsa özelliğini kaybetmiş olması çok olasıdır. Bu durumlarda pompanın değişmesi gerekmektedir. Bazı Profilo çamaşır makineleri bulunduğu yerde pompa değişimine müsaittir fakat bazı modellerin servise gitmesi gerekebilir.

Sorun oluşturacak diğer ihtimal ise elektronik kartlar ve motorlardır. Bu arızalar pompa arızasına oranla daha az görünse de olma ihtimali vardır. Bozulmuş olan beyin pompalara gerekli talimatı gönderemediği için su dışarı atılmaz ve sıkma moduna geçiş olmaz. Bu durumda makinenin içerisinde bol miktarda su bulunmaktadır. Bu yöntem ile anlaşılması çok daha kolay olacaktır. Beyin kısmında mekanik bir arıza yok ise gelen servis elemanı onarım yapabilmektedir lakin bazı durumlarda elektronik kartın değişmi gerekebilir. Ana motorun arıza yaptığı durumlarda direkt olarak teknis servis aranmalıdır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA