Profilo Çamaşır Makinesi Sıkmaya Geçmiyor

Profilo çamaşır makineleri sıkma programına geçmiyor ise bunun birçok nedeni olabilir. İlk bakacağımız şey yıkamadan sonra makinenin içinde bulunan pis suyun dışarı atılıp atılmamasıdır. Makine içinde bulunan bu su cihazın sıkma programına geçmesini engellemektedir. İçeri az su bulunması bunu değiştirmez. Tamamen boş olana kadar suyun dışarı atılması gereklidir. Bu suyun dışarı atılmaması da ayrı bir sorun oluşturmaktadır.

Profilo Çamaşır Makinesi Sıkmaya Geçmiyor

Kirli su dışarıya bir pompa yardımı ile atılmaktadır. Bu pompa motorlu bir yapı olduğu için yanmış veya bozulmuş olabilir. Yanan ve bozulan motorlar suyu asla dışarıya atmayacaktır. Haznede bulunan suyun yarısını atıyor kalanını çıkartamıyorsa özelliğini kaybetmiş olması çok olasıdır. Bu durumlarda pompanın değişmesi gerekmektedir. Bazı Profilo çamaşır makineleri bulunduğu yerde pompa değişimine müsaittir fakat bazı modellerin servise gitmesi gerekebilir.

Sorun oluşturacak diğer ihtimal ise elektronik kartlar ve motorlardır. Bu arızalar pompa arızasına oranla daha az görünse de olma ihtimali vardır. Bozulmuş olan beyin pompalara gerekli talimatı gönderemediği için su dışarı atılmaz ve sıkma moduna geçiş olmaz. Bu durumda makinenin içerisinde bol miktarda su bulunmaktadır. Bu yöntem ile anlaşılması çok daha kolay olacaktır. Beyin kısmında mekanik bir arıza yok ise gelen servis elemanı onarım yapabilmektedir lakin bazı durumlarda elektronik kartın değişmi gerekebilir. Ana motorun arıza yaptığı durumlarda direkt olarak teknis servis aranmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Profilo Çamaşır Makinesi neden sıkmaya geçmiyor?

Profilo Çamaşır Makinesi sıkmaya geçmiyorsa, birkaç olası nedeni vardır. En yaygın nedenlerden biri, makinenin sıkma işlevi için tasarlanmış programın bozulmuş olması veya arızalanmasıdır. Ayrıca, makinenin kapasitesinin üzerinde aşırı yüklenmesi de sıkma işleminin başarısız olmasına neden olabilir. Bunun dışında, makinenin tahrik kayışı kopmuş, gevşemiş veya yıpranmış olabilir. Makinenin motoru da arızalı olabilir ve bu nedenle sıkma işlemi gerçekleştirilemeyebilir.

Profilo Çamaşır Makinesi sıkarken gürültü yapıyor. Bunun nedeni nedir?

Profilo Çamaşır Makinesi sıkarken gürültü yapıyorsa, muhtemel nedenlerden biri makinenin dengesiz olmasıdır. Makinenin yüzeyindeki ayakların doğru ayarlanmamış olması veya makinenin yüzeyindeki toz veya kir birikintileri de gürültüye neden olabilir. Bunun yanı sıra, makinenin tamburu veya tahrik kayışı gibi bir parçası da yıpranmış veya bozulmuş olabilir. Bu durumda, tamir veya parça değişimi gerekebilir.

Profilo Çamaşır Makinesi sıkma işlemini yarıda kesiyor. Neden?

Profilo Çamaşır Makinesi sıkma işlemini yarıda kesiyorsa, bu durumun nedeni genellikle bir ağırlık dengesizliği olabilir. Makinenin tamburuna yerleştirilen çamaşırların ağırlığı eşit değilse, makine sıkma işlemini yarıda keser. Ayrıca, tahrik kayışı veya motor gibi makine parçalarında bir arıza veya bozulma da sıkma işleminin yarıda kesilmesine neden olabilir.

Profilo Çamaşır Makinesi sıkma işlemi sırasında sallanıyor. Neden?

Profilo Çamaşır Makinesi sıkma işlemi sırasında sallanıyorsa, makinenin ayaklarının düzgün bir şekilde ayarlanmadığı veya makinenin yüzeyindeki toz veya kir birikintileri olabileceği gibi birkaç neden olabilir. Ayrıca, makinenin tamburu veya tahrik kayışı gibi bir parçası da yıpranmış veya bozulmuş olabilir. Bu durumda, makinenin tamiri veya parça değişimi gerekebilir.

SERVİSİ ARA
Electrolux Servis İstanbul Baymak-servis.org Onarimmerkezleri.com Supurgeservisleri.com Kombicozum.com Arizacozum.com Buderus Kombi Servis 4445545.com