Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir

Çamaşır makineleri genellikle belirli durumlarda resetlenme gereği duyar. Çalışması esnasında belirli bir yerde takılı kalmışsa resetlemeden önce bazı kısa işlemler yapılması daha mantıklı olacaktır. Bu işlemlere sıfırlama denilmektedir. Sıfırlama yaptıktan sonra programı baştan başlatmanız gerekir. Sıfırlama işlemini çok kısa sürede ve kolayca yapıldığı için reset işleminden önce kullanılması zarar getirmez. Profilo çamaşır makinesi elektriğe bağlı ve açık iken başla- bekle tuşunu üç dört saniye kadar basılı tutun. Cihazdan gelen seslerle işlemin bittiğini anlayabilirsiniz. Programı başa getirerek tekrar çalıştırın. Eğer bu durum yeterli değilse resetleme işlemine geçiniz.

Profilo Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir

Profilo çamaşır makinenizin programlama düğmesini çevirerek pamuklu ve doksan dereceye getiriniz. Sonrasında açma- kapama tuşu olan makinenin elektriğini sağlayan düğmeye 6-8 saniye arası basılı tutalım. Makineden gelen tık sesinin ardından açma- kapama tuşu ve başla- bekle tuşlarına aynı anda basıp 8 saniye daha bekleyelim. Cihazın ekranında ki değişimin ardından ellerinizi tuşlardan çekebilirsiniz. Bu aşamada ekranda herhangi bir arıza kodu var ise o arızanın giderilmesi gerekmektedir. Bu kodlar E32, E18 gibi kodlar olabilir. İnternet üzerinden kodların karşılığı olan arızaları öğrenebilirsiniz. Eğer sorunlar sizin çözebileceğiniz şekilde ise tamirini sağlayıp makineyi tekrar çalıştırınız. Makineniz çalışmaz ise teknik servis arayıp yardım isteyebilirsiniz. Bazı durumlarda evinize Profilo teknik personel gelmesi sizin için daha kolay ve pratik olabilir.

2 Yorum

  • Reply
    Murat

    Merhaba çamaşır makinem led göstergeli açma kapama tuşu yok sadece başlat-beklet tuşu var. Onu nasıl resetlicez

  • Reply
    Hıdır durgaç

    Profilo 9kg 1000 devir pamuklu yok yünlü açma kapamamayok çevirme var komple kapanıyor sıfırlama olmuyor bu serinin sıfırlamasınasıl

Görüşünüzü Paylaşın

Call Now ButtonSERVİSİ ARA