Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Çamaşır Makinesi Filtresi Nasıl Temizlenir

Uzun zaman boyunca çalışan her makine gibi Profilo çamaşır makinesi de kendince sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sorunları en aza indirmek için düzenli bakımlar yaptırmak gerekmektedir. Kendinize bakmak ve sağlığınızı düşünmek önem arz ediyor. Çamaşır makinelerinin kendi kendini temizlemesi gibi bir durum söz konusu olmadığından onlara yardımcı olacak insanlar gerekmektedir. Uzun ve sorunsuz kullanım için periyodik bakımlar oldukça elzemdir.

Modern çamaşır makinelerinin filtrelerinin olduğunu elbet bir yerde duymuşlardır. Çoğu kişi adını duymuş olmasına rağmen neye benzediğini, nasıl çalıştığını, nerede bulunduğunu pek bilmez. Aslında filtrelerin çalışma prensibi oldukça basittir. İki tip filtre vardır. İlki makinenin içerisine giren suyu kontrol eden ikincisi de dışarı atılma durumunda devreye girendir.

İlk filtre oldukça basittir. Bazı Profilo çamaşır makinelerinde plastikten bazılarında ise metalden yapılmıştır. Çevresi bu maddelerden yapılmışken ortasında ince bir ağ bulunur. Kapağın üst kısmından sökülerek temizliğinin yapılması gerekir.

İkinci filtre ise makineniniz alt kısımlarında bulunur. Bunun amacı da suyun dışarı atılmasını sağlayan pompanın devir esnasında içerisine alacağı parçalar ile bozulmasını önlemektir. Olmadığı durumlarda sizi maddi olarak yoracak sorunlar oluşturacaktır. Diğer filtreden daha kolay bir yerde bulunur ve temizliği daha basittir. Sağ alt köşede bulunan kapağı aldıktan sonra saat yönünün tersine çevrilesi gerek ana kart bulunur. Onu çevirerek çıkardığınızda karşınızda kirli filtre durmaktadır.

Yorum

  • Reply
    Ömer karataş

    Profilo premium 9 cmg1000dtr makinam düğmesini ceviriyorum pamuklu olsun Diğer leri olsun ceviriyorum düğmeyi başlata basıyorum az bir şu aliyor devreye girip çalışmıyor tik diye ses yapıyor yardımcı olurmusunuz

Görüşünüzü Paylaşın

Call Now ButtonSERVİSİ ARA