Profilo Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor

Profilo çamaşır makinesi durulama yapmaması ilk karşılaşıldığında sizi zor durumlarda bırakacak problemlerden biridir. Bu sorun bazen kullanıcı hatasından bazen de sistemsel sıkıntılardan doğabiliyor. İlk olarak kullanıcı hatası olabilecek durumlardan bahsedelim.

Çamaşır makinesi durulama yapmıyor

Profilo Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor

Çamaşır makinesi neden durulamaya geçmiyor?

İlk olarak Profilo çamaşır makinesine alabileceğinden fazla kiloda ve boyutta kıyafet koyulmasından kaynaklanan sıkıntılar olabilir. Kazanın döndürebileceği maksimum bir kilogram vardır. Bu değeri geçtiğiniz zaman makinenize ciddi zararlar verebilirsiniz. Çamaşır makinelerine koyulan deterjanlarda bu sıkıntıya yol açabilmektedir. Fazla koyulan deterjanlar zaman içerisinde taşlaşarak su geçişini engellemektedir.

Bir diğer hata ise kazanın içerisine koyulan yabancı maddelerdir. Bunları genellikle pantolon ceplerinden çıkan ürünler oluşturmaktadır. Tespih parçaları, bozuk paralar, çakmaklar ve benzeri birçok ürün makinenin su boşaltmasında sorunlar oluşturabilmektedir.

Sistemsel sıkıntılara gelecek olursak burada artık zaman içerisinde eskiyen Profilo çamaşır makinelerinin sıkça görülen sorunlarını inceleriz. Sürekli kullanımdan kaynaklanan sorunlar, makinenin devir daim sisteminin kireçli su ve aşırı kirli kıyafetlerden kalan tortular sebebi ile tıkanması, vardır.

Çamaşır makinesinin su alma veya su boşaltma borularının herhangi birinde tıkanma varsa makineniz su boşaltamadığı için durulamaya geçemez. Cihazın alt tarafında kalan filtre kapakları sökülerek burada birikmiş olan kalıntıları temizlemek gerekir. Eğer sistem boylu boyuna tıkanmış ise bu sizin su pompasının da arızalandığını gösterebilir. Bu gibi durumlarda yapılacak en uygun şey Profilo Servis ekiplerinden yardım almaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Profilo çamaşır makinesi durulama yapmıyor, ne yapabilirim?

Durulama sorunları, genellikle makinenin filtresinin tıkanması veya su basıncındaki düşüşten kaynaklanır. Öncelikle, filtre ve deterjan çekmecesi dahil olmak üzere tüm su giriş noktalarını temizleyin ve filtreleri kontrol edin. Ayrıca, su basıncının yeterli olup olmadığını kontrol edin. Eğer sorun hala devam ediyorsa, servis yardımı almanız gerekebilir.

Makinenin deterjan çekmecesinde su kalıyor, sorun ne olabilir?

Deterjan çekmecesi bölmesinde su kalması, makinedeki tıkanıklıklardan kaynaklanabilir. Bu tıkanıklık, deterjan kalıntıları veya kireç olabilir. Deterjan çekmecesi ve bağlantı hortumlarını temizleyerek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Ancak sorun devam ederse, servis yardımı almanız gerekebilir.

Makine programı bitiriyor ancak tambur dönüyor, su boşaltılmıyor. Sorun ne olabilir?

Bu sorun, makinedeki su boşaltma sistemindeki bir tıkanıklık veya pompanın arızalanması nedeniyle olabilir. Öncelikle, boşaltma hortumlarını kontrol edin ve tıkanıklık varsa temizleyin. Pompanın arızalı olduğunu düşünüyorsanız, servis yardımı almanız gerekebilir.

Makinenin tamburu dönmüyor, sorun ne olabilir?

Tamburun dönmemesi, makinenin programının başlamamasına veya tamamlanmamasına neden olabilir. Bu sorun genellikle, makinedeki motorun arızalanması veya kayışın kopması nedeniyle ortaya çıkar. Bu durumda, servis yardımı almanız gerekebilir.

Makine su alıyor ancak tambur dönüyor ve yıkama yapmıyor, sorun ne olabilir?

Bu sorun, makinedeki motor kayışının gevşemesi veya kopması nedeniyle ortaya çıkabilir. Motorun çalıştığını ancak tamburun hareket etmediğini fark ederseniz, kayışı kontrol edin. Eğer sorun kayışta değilse, makinenin elektronik kartının arızalanmış olması da mümkündür ve servis yardımı almanız gerekebilir.

SERVİSİ ARA
Electrolux Servis İstanbul Altus Servis Baymak-servis.org Onarimmerkezleri.com Supurgeservisleri.com Kombicozum.com Arizacozum.com Buderus Kombi Servis 4445545.com Profilo Servis