Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor

Profilo çamaşır makinesi durulama yapmaması ilk karşılaşıldığında sizi zor durumlarda bırakacak problemlerden biridir. Bu sorun bazen kullanıcı hatasından bazen de sistemsel sıkıntılardan doğabiliyor. İlk olarak kullanıcı hatası olabilecek durumlardan bahsedelim.

Çamaşır makinesi durulama yapmıyor

Profilo Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor

Çamaşır makinesi durulamaya geçmiyor

İlk olarak Profilo çamaşır makinesine alabileceğinden fazla kiloda ve boyutta kıyafet koyulmasından kaynaklanan sıkıntılar olabilir. Kazanın döndürebileceği maksimum bir kilogram vardır. Bu değeri geçtiğiniz zaman makinenize ciddi zararlar verebilirsiniz. Çamaşır makinelerine koyulan deterjanlarda bu sıkıntıya yol açabilmektedir. Fazla koyulan deterjanlar zaman içerisinde taşlaşarak su geçişini engellemektedir. Bir diğer hata ise kazanın içerisine koyulan yabancı maddelerdir. Bunları genellikle pantolon ceplerinden çıkan ürünler oluşturmaktadır. Tespih parçaları, bozuk paralar, çakmaklar ve benzeri birçok ürün makinenin su boşaltmasında sorunlar oluşturabilmektedir.

Sistemsel sıkıntılara gelecek olursak burada artık zaman içerisinde eskiyen Profilo çamaşır makinelerinin sıkça görülen sorunlarını inceleriz. Sürekli kullanımdan kaynaklanan sorunlar, makinenin devir daim sisteminin kireçli su ve aşırı kirli kıyafetlerden kalan tortular sebebi ile tıkanması, vardır. Çamaşır makinesinin su alma veya su boşaltma borularının herhangi birinde tıkanma varsa makineniz su boşaltamadığı için durulamaya geçemez. Cihazın alt tarafında kalan filtre kapakları sökülerek burada birikmiş olan kalıntıları temizlemek gerekir. Eğer sistem boylu boyuna tıkanmış ise bu sizin su pompasının da arızalandığını gösterebilir. Bu gibi durumlarda yapılacak en uygun şey Profilo Servis ekiplerinden yardım almaktır.

Yorum

  • Reply
    Hüseyin Karaca

    Benim makinada yıkamadan sonra bazın durulamaya geçiyor fakat sıkma programına geçiş yapmiyor modeli cm1000k bu arıza sıklıkla olmaya başladı

Görüşünüzü Paylaşın

Call Now ButtonSERVİSİ ARA