Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

Profilo çamaşır makineleri günlük yaşamda sürekli kullanıldığı için zaman içerisinde bazı problemler üretebiliyor. Bu problemlerden en sık rastlananlardan biri de Profilo çamaşır makinesinin deterjan almıyor oluşudur. Bu sorun bazen çok kolay şekilde çözülebileceği gibi kimi zaman da teknik servis ihtiyacı oluşturuyor. Basit çözümler ile sonuca ulaşmayı denemelisiniz.

Profilo Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

Profilo Çamaşır Makinesi Deterjan Almıyor

İlk akla gelen sorun deterjan ile ilgilidir. Kullandığınız ürünün saklama koşulları onu zamanla işlevini yerine getiremez hale getirebilir. Hava da bulunan nem ağzı açık olan toz deterjanı katılaştırmaktadır. Sıkıntının buradan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamanın çok kolay bir yolu vardır. Oda sıcaklığında su ile dolu bir leğenin içerisine bir miktar deterjan koyun ve karıştırın. Öbek öbek kalıntılar kalıyorsa saklama koşullarınızı gözden geçirin. Bu halde kullandığınız ürün Profilo çamaşır makinesinin temizlik malzemelerinin koyulduğu gözde tıkanıklık oluşturacaktır.

Çekmeceyi yerinden çıkartın. Diplerinde kalmış olan tortuyu diş fırçası, tel fırça gibi aletler ile sıcak su eşliğinde yıkayın. Duruladıktan sonra yerine takıp deneyin. Hala sorun çözülmediyse makinenizin su akışında sorun olabilir. Sepete koyulan deterjanın üzerine su döken ve bölmede ki ürünü içeriye alan püskürtücü tıkanmış olabilir. Sorunun bunlardan farklı olduğunu düşünüyorsanız suyun makinenin içerisine iletildiği bölümde tıkanma vardır. Bahsettiğimiz son iki sorunu da kendi imkanlarınız ile çözmek oldukça zor olacaktır. Evinize Profilo teknik servis çağırmak yararlı olacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA