Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Çamaşır Makinesi Çeşme Işığı Yanıyor

Profilo çamaşır makineleri genel olarak mekanik aksamı azaltarak elektronik aksamın oranını fazlaca arttırdı. Elektronik aksam mekaniğe göre daha zor arızalanır ve daha az yıpranır. Ayrıca hata kodları ile herhangi bir arıza olması durumunda kullanıcıları bilgilendirir. Profilo çamaşır makinelerinin ekranında çeşme sembolü yanması ya da bu sembolün olduğu alanda ki ışığın yanması bu bilgilendirmelerden biridir.

Profilo Çamaşır Makinesi Çeşme Işığı Yanıyor

Çamaşır Makinesinde Musluk İşareti

Çamaşır makinenizin çeşme ışığı yanıyor ise, çamaşır makinesine gelen su alma mekanizmasında ya da boşaltma mekanizmasında sorun olduğu anlamına gelir. Bu durumda yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Çamaşır makinesinin bağlı olduğu musluğun açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Şebeke suyunun kesik olup olmadığına bakmalısınız.
  • Çamaşır makinesinin su alan hortumu, yani musluğa bağlı olan hortumun tıkalı olması durumu da makinenin su almamasına ve musluk ışığının yanmasına sebep olabilir.

Yukarıda ki kontrolleri yaptıktan sonra hala sorun düzelmedi ise çamaşır makinesine reset atarak yeniden başlatabilirsiniz. Atılan resetten sonra da çalışmıyorsa o zaman teknik servisi arayarak profesyonel yardım almanız gerekir. Çünkü artık sorun donanımsaldır ve sadece uzman kişiler tarafından kontrol edilmelidir.

Çamaşır makinesinin sensörleri arızalı olabilir, elektronik kart arızası olabilir ya da komplike olan başka arızalar ortaya çıkmış olabilir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA