Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Buzdolabı Soğutmuyor Neden

Beyaz eşya dendiği zaman akla gelen ilk ürün olan buzdolapları gün içerisinde sürekli çalışır. Dur durak bilmeyen bu zahmetli çalışma şekli zaman içerisinde bazı sorunlar doğurur. Tam anlamı ile soğutmayan buzdolapları uzun çalışma saatlerinin sonucu olarak bu duruma gelmiş olabilir. Zaman içerisinde kapakların açılıp kapanması sonucu kapı lastikleri yırtılabilir, delinebilir veya işlevini yitirebilir. Bu durumda da Profilo buzdolabı soğutmasını eskisine göre az yapabilir. Lastiklerin kontrolü sağlandıktan sonra hala soğutmuyor ise sıkıntılar daha farklı yerlerde karşımıza çıkacaktır.

Profilo Buzdolabı Neden Soğutmaz?

Profilo Buzdolabı Soğutmuyor Neden

İlk işlem olarak soğutamayan dolabın fişini çekiniz ve içindeki ürünleri dışarıya alınız. Kapılarını açık bırakarak ortalama 4- 5 saat kendi haline bırakılmalıdır. Daha sonra tekrar elektrik verilerek çalışmasını bekleyiniz. Soğutma işlemi yine gerçekleşmiyor ise iç tarafta bulunan fanın dönüp dönmediğini kontrol edin. Dönmeyen fan içeride ki havayı çeviremeyeceği için soğuk tam olarak her alana yayılmaz. Bu sebepten ötürü sıcaklık zamanla iyice artacaktır.

Motorun çalışıp çalışmadığı da kontrol edilmesi gereken başka bir durumdur. Eğer çalışıyorsa içerisinde ki gazın miktarında azalma olma ihtimali mevcuttur. Yeterli miktarda bulunmayan gaz devridaim esnasında gereken enerjiyi sağlamayacaktır. Bir başka sorunda sıcaklık seviyesini ölçen sensörlerde mevcut olabilir. İşin teknik kısımlarını kendi başınıza çözmeniz mümkün olmadığından Profilo teknik servislerden yardım almanız gerekecektir. Cihazınız için gelen personeller sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA