Profilo Buzdolabı Soğutmuyor Neden?

Beyaz eşya dendiği zaman akla gelen ilk ürün olan buzdolapları gün içerisinde sürekli çalışır. Dur durak bilmeyen bu zahmetli çalışma şekli zaman içerisinde bazı sorunlar doğurur. Tam anlamı ile soğutmayan buzdolapları uzun çalışma saatlerinin sonucu olarak bu duruma gelmiş olabilir. Zaman içerisinde kapakların açılıp kapanması sonucu kapı lastikleri yırtılabilir, delinebilir veya işlevini yitirebilir. Bu durumda da Profilo buzdolabı soğutmasını eskisine göre az yapabilir. Lastiklerin kontrolü sağlandıktan sonra hala soğutmuyor ise sıkıntılar daha farklı yerlerde karşımıza çıkacaktır.

Profilo Buzdolabı Neden Soğutmaz?

Profilo Buzdolabı Soğutmuyor Neden

İlk işlem olarak soğutamayan dolabın fişini çekiniz ve içindeki ürünleri dışarıya alınız. Kapılarını açık bırakarak ortalama 4- 5 saat kendi haline bırakılmalıdır. Daha sonra tekrar elektrik verilerek çalışmasını bekleyiniz. Soğutma işlemi yine gerçekleşmiyor ise iç tarafta bulunan fanın dönüp dönmediğini kontrol edin. Dönmeyen fan içeride ki havayı çeviremeyeceği için soğuk tam olarak her alana yayılmaz. Bu sebepten ötürü sıcaklık zamanla iyice artacaktır.

Motorun çalışıp çalışmadığı da kontrol edilmesi gereken başka bir durumdur. Eğer çalışıyorsa içerisinde ki gazın miktarında azalma olma ihtimali mevcuttur. Yeterli miktarda bulunmayan gaz devridaim esnasında gereken enerjiyi sağlamayacaktır. Bir başka sorunda sıcaklık seviyesini ölçen sensörlerde mevcut olabilir. İşin teknik kısımlarını kendi başınıza çözmeniz mümkün olmadığından Profilo teknik servislerden yardım almanız gerekecektir. Cihazınız için gelen personeller sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Profilo buzdolabı soğutmuyor neden olabilir?

Profilo buzdolabı soğutmama sorunu birkaç nedenden kaynaklanabilir. Bunlardan bazıları şunlardır: termostat arızası, fan motorunun arızası, kondansatör arızası, kompresör arızası veya gaz kaçağı.

Profilo buzdolabımın soğutma performansını nasıl artırabilirim?

Profilo buzdolabınızın soğutma performansını artırmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz: kapı contalarını kontrol edin ve gerekirse değiştirin, buzdolabınızın arkasında bulunan fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin, buzdolabınızın bulunduğu ortamın sıcaklığını azaltın, buzdolabınızı düzenli olarak temizleyin.

Profilo buzdolabımda buzlanma sorunu var, ne yapmalıyım?

Profilo buzdolabınızda buzlanma sorunu yaşıyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz: buzluk bölmesini boşaltın ve buzları temizleyin, kapı contalarını kontrol edin ve gerekirse değiştirin, termostat ayarını kontrol edin, buzdolabınızın arkasında bulunan fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin, buzdolabınızın düzgün bir şekilde seviyede durduğundan emin olun.

Profilo buzdolabımın su damlatması sorunu var, ne yapabilirim?

Profilo buzdolabınızın su damlatma sorunu, kapı contalarının bozulması veya tıkanmış bir su tahliye hattı nedeniyle oluşabilir. Kapı contalarını kontrol edin ve gerekirse değiştirin. Su tahliye hattını temizleyin.

Profilo buzdolabımın fan motoru sesli çalışıyor, ne yapabilirim?

Profilo buzdolabınızın fan motorunun sesli çalışması birkaç nedenden kaynaklanabilir. Bunlardan bazıları fan motorunun arızası, fan pervanesinin kırık olması veya fan motorunun ürettiği sesin normal olmasıdır. Fan motoru veya pervanesinde bir sorun olduğundan şüpheleniyorsanız, bir teknik servis çağırmayı düşünebilirsiniz.

SERVİSİ ARA
Electrolux Servis İstanbul Altus Servis Baymak-servis.org Onarimmerkezleri.com Supurgeservisleri.com Kombicozum.com Arizacozum.com Buderus Kombi Servis 4445545.com Profilo Servis