Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Buzdolabı Neden Buzlanır

Buzdolabı kullanıcılarının en fazla şikayet ettiği konulardan biri de buzdolabının buzlanması problemidir. Bu sadece Profilo buzdolaplarında değil, hemen her buzdolabında bu sorun ortaya çıkabilir.

Profilo buzdolaplarında en fazla görülen buzlanma sebeplerinden biri buzdolabı kapağının hava alarak motorun çok daha fazla çalışmasına neden olmaktır. Özellikle kapakta ki lastiklerin aşınması ya da dolap kapağının mıknatıslarının eskisi kadar etkili olmaması durumu hava almasına neden olabilir. Bu durumda servis çağırmanıza gerek kalmadan buzdolabı kapağının lastiklerini değiştirebilirsiniz.

Profilo Buzdolabı Neden Buzlanır

Buzdolabı kapağının kapaklarından birinin düşmesi ya da sarkması durumu da buzdolabında buzlanma yapmaya neden olabilir. Kapağı tamir edebilme gibi bir imkanınız var ise bu buzlanma sebebinin de önüne geçebilirsiniz.

Profilo no frost buzdolabı buzlanma sorunu

Buzdolabının aşırı buzlanmasına neden olan bir diğer sebep ise sıcaklık sensörü ya da termostatın arızalanması durumudur. Bu durum buzdolabı ne kadar soğutması gerektiğini tam olarak bilemediği için aşırı derecede soğutarak buzlanmaya sebep olabilir. Buzdolaplarında ki sıcaklık sensörü ve termostat aynı işlevi yapan iki parçadır. Bu nedenle bu iki parça aynı anda buzdolabında olmaz. Ya termostat vardır, ya da sıcaklık sensörü. Sorunlu olan parçayı değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Aşırı buzlanmaya neden olabilecek bir diğer konu da buzdolabının dondurucu bölümünün kapağının çok sık ve uzun süreli açılmasıdır. Bu da buzlanmaya neden olabilir. Daha az ya da kısa süreli kapak açık tutulduğunda böyle bir problem kalmayacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA