Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor

Buzdolapları artık mekanik aksamlardan daha çok elektronik devreler ile yönetiliyor. Yeni model Profilo buzdolapları ekranlarında gösterge bulundururlar. Bu gösterge ışıkları cihazın yaşadığı her problemi bazı işaretler ile göstermektedir. Arızaları gösterme şekillerinden biri de bütün ışıkların yanıp sönmesidir. Bu durum kısa sürede çözülmesi gereken bir problemdir. Daha fazla dikkat çekmesi ve olayın ivedilikle halledilmesi için böyle bir uyarı sistemi geliştirilmiştir.

Profilo Buzdolabı Işıkları Yanıp Sönüyor

Buzdolabının ışığı yanıp sönüyor

Işıkların yanıp sönme arızası soğutucu veya dondurucu kısmının yeterli sıcaklık seviyesinde olmadığını göstermektedir. Elektrik kesintileri, taşınma sonrası kullanım durumlarında ve kapağının sık sık açılıp kapanması sonucu oluşabilir. Bunlar kısa sürede çözülecek sorunlardır. Eğer bu durumu kısa sürede çözemiyorsanız soğutucu kısmın veya dondurucu kısmın alabileceğinden fazla ürün ile doldurulmamış olmasına dikkat edin.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 78 56

Buzdolabının maksimum alabileceği üründen fazlası ile doldurulursa soğutma işlemi yeterli olmayacaktır ve arıza durumuna geçecektir. Kapasiteden kaynaklı sorunlar yok ise kapakların lastikleri incelenmelidir. Kapılar kapandığında dış ortam ile hava irtibatının kesilmesine yarayan lastikler aşınma veya yırtılma yaşarsa işlevini yerine getiremeyecektir. Bu durumda dolap ne kadar çalışırsa çalışsın istenilen seviyede soğukluk yakalayamayacaktır.

Uzun süre en üst seviyede çalışan dolaplar yanma ve bozulma riski ile karşı karşıya kalacaktır. Son olarak dolabınızda otomatik de-frost özelliği yok ise buzluk kısmının fazla buz yapıp yapmadığını kontrol ediniz.

Sorunu çözemediyseniz Profilo Servis‘den yardım istemelisiniz.

İzmir ve İstanbul’da ikamet ediyorsanız servisimiz tarafından siz değerli tüketicilerimize sunulan ücretsiz arıza tespitinden istediğiniz zaman faydalanabileceğinizi unutmayın!

5 Yorum

 • Reply
  Sumeyra

  Profilo bd3404 buzdolabim super ışığ tek yaniyo diğer leri yanmiyo ve dolap çalismiyo ne yapmaliyim

  • Reply
   Tuncay

   Profilo BD3058W3VV. DOLABIN IŞIGI YANIP SÖNÜYOR FORMDA YAZANLARI UYGULADIM 2GÜN NORMAL OLDU ŞİMDİ YİNE YANIP SÖNÜYOR

 • Reply
  Mert OLGUN

  Merhabalar kolay gelsin.
  Profilo bd 4301 anfe model buzdolabımızda normal dolap ve derin dondurucu ışıklarının 2side yanıp sönüyor ve motor çalışmıyor. Bunun sebebi ne olabilir acaba. Şuan buzdolabının fişini çektim beklemedeyim.

  • Reply
   admin

   Merhabalar,

   Ücretsiz arıza tespiti için yazı içerisinde verdiğimiz iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

 • Reply
  Ali

  Dolabimiz calisiyordu simdi 2saniye arayla durmadan elektirip gidip gelir gibi kapanip aciliyor buzluk kisminin kapagini acinca duzeliyor nedeni nedir

Görüşünüzü Paylaşın

Call Now ButtonSERVİSİ ARA