Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Buzdolabı Alarm Veriyor

Buzdolapları herhangi bir arıza durumunda kullanıcılarına bazı işaretler ile sorun olduğunu belirtirler. Bunlardan biri de kırmızı uyarı lambasıdır. Ekranda alarm işareti, kırmızı üçgen veya bip sesi duyarsanız yapmanız gerekenleri anlatacağız. İlk olarak herhangi bir düğmeye basarak alarmı devre dışı bırakınız.

Profilo Buzdolabı Alarm Veriyor

Profilo buzdolabı alarm ışığı yanıyor

Profilo buzdolabının içini açıp alabileceğinden fazla malzeme olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer fazla sayıda madde koyduysanız çıkartınız. Sıcaklık çok arttığından dolayı alarm veriyordur. Derecesi normal seviyeye geldiğinde sorun çözülecektir. Sorun malzemelerden kaynaklanmıyor ise kapağı açtığınızda karşınıza çıkan fanın dönüş yapıp yapmadığını kontrol ediniz. Çalışmayan fan soğutma sağlamadığı için sıcaklık yükselmiş ve alarm durumuna geçilmiştir.

Problem daha önce bahsettiğimiz olaylardan çok daha farklı bir sebebi olabilir. Bütün elektronik cihazlarda olduğu gibi buzdolabında da bir denge vardır. Yere basan ayakların tam olarak oturduğundan ve cihazın dik bir şekilde durduğundan emin olunuz. İçeride bulunan soğutma gazı bir noktada toplanarak dolaşıma girmemesi sorun teşkil ediyor olabilir. Ayrıca Profilo buzdolabının kapak kısmında kaçırmalar söz konusu ise bunların giderilmesi gerekmektedir.

Yırtık veya delik kapak lastikleri hava kaçırıp içeride ki soğutma işlemine zarar verecektir. Sıcaklığı sürekli düşürmeye çalışan makine bir zaman sonra alarm verecektir. Bu parçaların onarımını yaptıktan sonra cihazın kapağını sıkıca kapattığınızdan emin olunuz. Kapı ile dolap arasında kalan kısma lastikten başka bir cisim girdiğinde kapı açık kalacak ve arıza durumuna geçecektir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA