Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Neden Kurutmaz

Bu sorun genellikle kullanıcı hatasından kaynaklanır. Profilo bulaşık makinesinin içerisine dizilen bardak çanaklar düzenli ve birbirine en az temas edecek şekilde konulmalıdır. Eşyaların arasından su ve geçişinin sağlanması makinenizin tam performans ile çalışmasında önem arz etmektedir. Düzenli ve aralıklı dizilen bulaşıklar yıkanırken parlatıcıya ihtiyaç duymaktadır. Yeni nesil bulaşık deterjanları deterjan ve parlatıcıyı birlikte sağlamaktadır. Kaliteli bir deterjan işinizi görecektir. Parlatıcının işlevi adının verdiği etkiden bağımsızdır. Bu ürünün amacı bulaşıkların su ile daha fazla temas etmesi ve buharlaşma esnasında üzerinde su birikintisi bırakmamaktır.

Profilo Bulaşık Makinesi Kurutmuyor

Profilo Bulaşık Makinesi Neden Kurutmaz

Diğer bir etken ise tablet olarak kullanılan temizlik malzemelerinin kısa programlar ile uyumlu olmamasıdır. Tabletler için yeterli çözünme zamanı ve su sağlamayan kısa programlar bittikten sonra bulaşıkların üzerinde tortular kalmaktadır. Bu da kurutmaya engel olmaktadır. Uzun program bittikten sonra makinenin kapağını tam olarak açmadan hafif aralık bırakmalısınız. Bu şekilde kurutma işlemi ne olmadan direkt buharlaşma yaparak tam performans sergileyecektir. Eğer Profilo çamaşır makinenizde tablet modu var ise kısa programlarda da başarılı yıkama ve kurutma sağlanacaktır.

Bu konu üzerine söylenecek son şey ise yıkanan araçların türlerinin farklı olmasıdır. Metal olan kaşık bıçak gibi eşyalar, cam tabaklar ve plastik ürünler aynı anda kuruma sağlamaz. Yapı maddelerinin özelliklerine göre farklı kuruma zamanları vardır Aynı cins bulaşıkları bir arada yıkamaya özen gösteriniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA