Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi E23 Hatası

Profilo bulaşık makineleri zaman içerisinde çalıştığı süre zarfına da bağlı olarak temizlik ihtiyacı duyar. Bu temizlik makinenin dış yüzeyini silmek ile alakalı değildir. Daha çok iç aksamında oluşan tortular ve birikmiş kirleri temizlemek üzerinedir. Bu arıza kodu bulaşık makinesinin kullanım ömrü boyunca bir kaç defadan fazlaca karşınıza çıkacaktır. İlk gördüğünüzde yaşadığınız korkunun ne kadar yersiz olduğunu temizliğinin nasıl yapılacağını anlattığımız da anlayacaksınız.

Profilo Bulaşık Makinesi E23 Hatası

Profilo Bulaşık Makinesi E23 Hatası

Filtre ve boru aksamının temizliğini anlatmaya borulardan başlamalıyız. İlk olarak yapmanız gereken en önemli işlem cihazın elektrik bağlantısını koparmanızdır. Bunu yapmadığınızda kötü sonuçlar doğuracaktır. Sonrasında cihazınızı öne çekerek arkada bulunan su hortumunu çıkartınız. İçinden su geçip geçmediği kontrol edildikten sonra yerine takınız. Daha sonra makinenin alt tarafında bulunan kapağı sökünüz. Karşınıza çıkacak filtreleri dikkatlice inceleyip takarken nasıl takacağınızı hatırlamalısınız. Bu işlemin ardından yavaşça filtreleri yerlerinden çıkartın. Sonrasında elinizi pompaya gelen su yoluna sokunuz. İçeride bulunabilecek cam kırıklarına karşı dikkatli olunuz.

Bu işlemi yaparken kesinlikle eldiven kullanmaya özen gösteriniz. Ne kadar yavaş hareket ediyor bile olsanız görmediğiniz noktalarda ki keskin camlar size zarar verebilir. Pompayı temizledikten sonra filtrelere geçiniz. Geçirgenliği maksimum seviyeye geldiğinde tekrar yerine takınız ve cihaza elektrik veriniz. Başlat düğmesine basarak çalıştırınız. Su alma işleminden sonra pompa devreye girip suyu boşaltıyorsa Profilo servis ekiplerinden yardım isteyiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA