Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi E14 Hatası

Son teknoloji ile donatılmış olan Profilo bulaşık makineleri içerisinde bir su ısıtıcısına sahiptir. Makine çalışmaya başladığında içerisine şebeke suyu alır. Temizliği soğuk su ile başarılı bir şekilde yerine getiremeyeceği için suyu ısıtma ihtiyacı doğar. Bu ısıtıcının görevi de budur. Tabii bu ısıtıcının ne kadar suyu ısıtması gerektiğine karar veren bir beyin vardır. Beyin yeterli suyu aldığını da bir akış sensörü sayesinde algılıyor. Bu sensör alınan suyun içeride yarattığı basıncı ölçerek verileri beyne iletiyor. İşte tam burada E14 hatası oluşabiliyor.

Profilo Bulaşık Makinesi E14 Hatası

Beyin akış sensöründen gelen verileri aldığında herhangi bir problem oluşmuyor fakat bazı durumlarda su akış sensöründen sinyal alamıyor ve ekranında E14 arıza kodunu oluşturuyor. Akış sensöründe ki bu arıza bize E14 olarak geri dönüyor.

E14 hatası bulaşık makinesi

Bu arızanın ilk çözüm yolu cihazın elektrik bağlantısını söküp on ile on beş dakika kadar beklemektir. Daha sonrasında sensör ile beyin arasında ki kabloların kontrolüdür. Paslanmış veya kopmuş kablolar verileri iletemediğinden sorun teşkil edecektir.

İletim aşamasında sorun yok ise ya su basıncı çok fazladır ya da hiç yoktur. Bunu da su hortumlarını ve filtrelerini tıkalı olup olmadığını konusunda elden geçirmektir. Makineniz su alıyor ise giriş valfi arızası oluşmuş olabilir. En son ve kötü ihtimal ise elektronik kartının yanmasıdır. Bu iki durumda da en mantıklı yol teknik servis çağırmak olacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA