Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi E09 Arızası

Profilo çamaşır makinelerinin ekranında görünün E09 hatası önem arz eden bir arıza kodudur. Bu kodu gördüğünüz anda yıkama işlemlerini sonlandırıp arızayı çözene kadar bir daha çalıştırmamalısınız. E09 hatası ısıtma elemanlarının arızalarından kaynaklanan bir hatadır. Bu ısıtma elemanları sıcaklık sensörü, kontrol kartı ve sirkülasyon pompasına bağlı çalışan ana ısıtıcıdır.

Profilo Bulaşık Makinesi E09 Arızası

Profilo bulaşık makinesi e09 hatası nasıl düzeltilir?

İlk olarak bakılması gereken nokta az önce de bahsettiğimiz gibi sıcaklık sensörüdür. Bu sensörü yerinden çıkartarak soğuk suya sokun ardından da sıcak suya sokun eğer ekranda bir farklılık yok ise sorununuz buradan kaynaklanmamaktadır. Kontrol kartının denetimi ise sizlerin tek başına yapabileceği bir arıza durumu değildir. En son ve en kötü senaryoya gelmeden önce parçalar arasında bilgi alış verişi yapan elektriksel sistemin kablolarını kontrol etmek gerekir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 78 56

Son olarak bakılması gereken yer ana ısıtıcıdır. Bu ısıtıcının yanmasına veya kırılmasına sebep olabilecek 3 neden vardır. Bunlardan ilki ısıtıcıya direkt olarak temas eden sudur. Çoğu zaman bu su Profilo bulaşık makinesinin gövdesi ile filtre camı arasında kalan plastik maddedir.

Isıtıcının yanmasında ki ikinci sebep drenaj filtresinin görevini tam olarak yerine getirememesidir. Doğru akımla içeriye giremeyen su ısıtıcının aşırı ısınmasına yol açarak yanmasına sebep olur. Son sebebi ise suyun sertliği ve iyonlaşmanın doğru olmamasıdır. Isıtıcı arızları için direkt olarak eve servis çağırmak en doğru hareket olacaktır.

2 Yorum

  • Reply
    Ufuk berber

    Benim bulaşık makinam BM4225EG A+ E:30 hatası verdi garantiye giriyor mu acaba

  • Reply
    Ufuk berber

    Pardon E:09 kod hatası yanlış yazmışım

Görüşünüzü Paylaşın

Call Now ButtonSERVİSİ ARA