Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Düğmesi Çalışmıyor

Profilo bulaşık makinelerinde düğmelerin çalışmadığı durumlar pek çok sıkıntının habercisi olabilir. Bu tarz bir problem ile karşılaştığınızda yapılması gereken ilk şey makinenizin programını sıfırlamaktır. Bunun için cihazın elektrik ile bağlantısını, cihazın fişini çekiniz, 1- 2 dakika kadar koparmaktır. Tekrar çalıştırdığınız da program sıfırlanmış olur ve tuşları kullanabilirsiniz. Bu işlemi uyguladıktan sonra sorun hala devam ediyor ise bakılması gereken pek çok nokta olacaktır.

Bulaşık makinesi başlat düğmesi çalışmıyor

Profilo Bulaşık Makinesi Düğmesi Çalışmıyor

Profilo bulaşık makinesi kendi içerisinde su devir daimini yapamadığı zamanlarda kilitlemeye gitmektedir. Makineden çıkan gider borularında herhangi bir tıkanıklık ve sıkıntı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bazı durumlarda hortumların uçları yabancı cisimler takılıp su çıkışını engelliyor. Sonrasında kapağın tam kapanıp kapanmadığı kontrol edilmelidir. Sıkıca kapatılmamış veya yerine oturmamış kapaklar su sızdıracağından ve ortama zarar vereceğinden çalışmayı reddetmektedir. Kapağı iyice kapatıp deneyiniz. Farklı bir sıkıntı ise gelip giden elektrikler olabilmektedir. Elektrik aksamının cihaza uygun olup olmadığı da kontrol edilmesi gereken noktalardan biridir.

Tüm bunların ardından hala sorun yaşıyor iseniz tuşların içerisine yerleştiği yuvalarda kırıklık ve çıkıklık olup olmadığı iyice araştırılmalıdır. Yerine oturmayan tuşlar basıldığı zaman çalışmayacaktır. Tuşların mekanik problemleri olmadığından eminseniz sıkıntıyı ana karttan yaşıyorsunuz demektir. Bunu anladığınız zaman yapabileceğiniz tek şey teknik servisi arayıp size yardımcı olacak birilerini istemektir. Kendi imkanlarınızla çözemeyeceğiniz bu problem ekipler tarafından çözülecektir.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA