Profilo Arıza Çözümleri

Profilo Çamaşır Makinesi Az Su Alıyor

Bildiğiniz üzere yeni yapılan Profilo çamaşır makineleri enerji tüketimlerine göre sınıflarına ayrılmıştır. En iyi enerji verimliliği olan çamaşır makineleri A+++ olarak sınıflandırılmıştır. Bu makineler daha az su tüketir. Daha az su tükettiği için ısıtma görevi gören rezistans daha az çalışır. Bu sayede elektrik tüketimi de azalır. Eğer böyle bir makineniz var ise az su tüketimi oldukça normaldir. Temizliğin sağlanabilmesi için motor dönüşleri artmıştır. Bu sebeple yıkama işlemi de eskiye göre daha uzun sürmektedir. Motorun yaptığı dönüşler elektrik enerjisi tüketiminde önemli bir kayıp yaşatmaz.

Çamaşır Makinesi Az Su Alıyor

Profilo Çamaşır Makinesi Az Su Alıyor

Bu tarz makineleri kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar vardır. Her cins kumaşın bir arada yıkanması gerekmektedir. Pamuklu ürünler için ayrı bir su seviyesi, polyester ürünler için daha farklı bir su seviyesi gerekmektedir. Her çamaşırı birlikte yıkamak isterseniz su seviyesinde yetersizlik veya fazlalık yaşayabilirsiniz.
Bütün bunlardan sonra eğer ki hala Profilo çamaşır makinenizde sorun yaşıyorsanız bir kaç mekanik sorun olabilir. Makinenin içerisine su veren musluğun kapalı olması veya gerektiğinden az açık olması içeriye akan suyu etkileyebilir. Diğer bir sorun ise musluktan cihazınıza gelen hortumun zamanla tıkanması olabilir. Bunları kontrol ettikten sonra makinenin içerisinde kalan filtrelere göz atmak gerekebilir. Bütün temizliği yaptıktan sonra hala aynı sorun ile karşılaşılıyorsa su seviyesini ölçen cihazlarda problem yaşıyor olabilirsiniz.

Henüz Yorum Yapılmamış

    Görüşünüzü Paylaşın

    Call Now ButtonSERVİSİ ARA